Denumire ocupatie
Categorii
Localitate
Informatii job BUCATAR Informatii despre companie
Nume persoana contact Lazar Maria
Email persoana de contact recrutare@turismfelix.ro
Din 01/01/1970
Informații de locuri de muncă
Tip job Norma intreaga
Durata (*5) Determinata
Categorie Turism
Din care: Vacante ca urmare a incetarii raporturilor de munca (0 daca nu exista) 10
Din care: Nou create (0 daca nu exista) 0
Cod COR (6 caractere)(*2) 512001
Denumite ocupatie ucenicie (*3a)
Cod COR ucenicie (*3b)
Denumirea calificarii care se obtine (*3c)
Codul Calificarii ucenicie (*3d)
Oferta valabila si pt. Cetatenii Uniunii Europene Nu
Alte conditii (*4)
Durata muncii (*6) 8 ore pe zi
Salariul de încadare (*7) 2000
Alte avantaje (*8) Tichete de masa
Modul de solutionare a ofertei (*9)
Observatii (*10)
Postat 05/04/2016
cerintele
Educatie maxima
Gradul/Titlu
Experienta maxima
Stare loc de muncă
Data publicarii 06/28/2017
Nr. job-uri 10
Data expirarii 03/01/2018
Locatie
[Oradea,Romania ]
Descriere

Conditii

- Calificare de bucătar sau absolvirea unei școli profesionale de bucătar sau a unui liceu de specialitate (alimentație publică)
- Experiență pe un post similar de minim 2 ani
- Cunostințe de operare pe calculator (Windows, Word, Excel, Office) reprezintă un avantaj
- Cunoașterea limbii engleze reprezintă un avantaj
- Creativitate în gastronomie
- Ordonat și disciplinat
- Abilităţi bune de comunicare, persoană energică şi amabilă

Descrierea jobului

Pregăteşte mâncărurile din reţetarul unităţii în conformitate cu standardele în vigoare
Preia comenzile şi asigură servirea acestora
Asigură curăţenia locului de muncă
Păstrează în bune condiţii ustensilele şi aparatura
Menţine standardele de păstrare şi depozitare a produselor, semipreparatelor şi preparatelor alimentare cu respectarea normelor igienico-sanitare în vigoare.

În funcție de calificare și experiență, se va propune ocuparea unui post într-unul dintre hotelurile de 2, 3, 4 sau 5 stele

Twitter Share on facebook