Denumire ocupatie
Categorii
Localitate
Informatii job Inginer electromecanic Informatii despre companie
Nume persoana contact Sime Ruxandra
Email persoana de contact ruxandra.sime@comau.com
Din 01/01/1970
Informații de locuri de muncă
Tip job Norma intreaga
Durata (*5)
Categorie Auto
Din care: Vacante ca urmare a incetarii raporturilor de munca (0 daca nu exista) 0
Din care: Nou create (0 daca nu exista) 0
Cod COR (6 caractere)(*2) 215216
Denumite ocupatie ucenicie (*3a)
Cod COR ucenicie (*3b)
Denumirea calificarii care se obtine (*3c)
Codul Calificarii ucenicie (*3d)
Oferta valabila si pt. Cetatenii Uniunii Europene Da
Alte conditii (*4)
Durata muncii (*6) cod: N/ 8 ore/zi
Salariul de încadare (*7) Negociabil
Alte avantaje (*8) Salariu atractiv Bonusuri trimestriale Bonus anual Premii ocazionale Abonament medical pentru intreaga familie Transport gratuit Tichete de masa electronice Oportunitate de dezvoltare a carierei in cadrul grupului Fiat Chrysler
Modul de solutionare a ofertei (*9)
Observatii (*10)
Postat 08/07/2017
cerintele
Educatie maxima
Gradul/Titlu
Experienta maxima
Stare loc de muncă
Data publicarii 03/29/2018
Nr. job-uri 10
Data expirarii 04/30/2019
Locatie
Descriere

Candidatul ideal

Grupul Comau iti poate oferi sansa de a fi parte a unui mediu multicultural si dinamic cu focus pe inovatie. Ai avea oportunitatea de a te dezvolta profesional si de a tinti spre excelenta. Marea echipa Comau priveste catre viitor cu entuziasm si pasiune si e in permanenta deschisa la noi si noi provocari.
Si nu doar atat… daca doresti sa lucrezi pentru clinti precum: FIAT, FORD, MASERATI, FERRARI, ALFA ROMEO, LANCIA, MERCEDES, DACIA, RENAULT, VOLVO, JAGUAR, LAND ROVER, BOEING, grăbește-te să ne contactezi!
Te vor ajuta:

  • cunostintele de desen tehnic si notiuni de baza de mecánica
  • cunostintele de utilizare a programelor specifice de programare roboți si limbaje de programare
  • cunostintele de baza în domeniul fabricării şi prelucrării pieselor, precum şi în domeniul alegerii materialelor şi tratamentelor termice
  • cunostinte de Process Simulate, OLP si Virtual Commissioning

Deasemenea, ia in calcul ca vei avea tot sprijinul nostru pentru a invata si a te dezvolta!

Descrierea jobului

Comau se concentreaza pe furnizarea unor solutii de un inalt profesionalism care se bazeaza pe principiul eficientei, flexibilitatii si durabilitatii. Ce vei face in acest context ? :

  • vei desfasura activitate de PROGRAMARE ONLINE, respectind normele si procedurile de proiectare specifice proiectului.
  • Vei realiza offline programming (OLP) la nivel de linie si deasemenea activitate de simulare a functionarii liniei ( VIRTUAL COMMISSIONING)
  • dezvoltare programe robot on site, la nivel de linie; pagini de display TeachPendant, incluzand: mesaje, erori, instructiuni la nivel de linie de complexitate mica/medie;
  • vei pregati documentatia liniei de care raspunde pentru diversele activitati din cadrul fluxului de proiectare (Design Review, Open Issues, prezentari pentru manufacturare).

Practic, vei face tot ceea ce este necesar pentru ca milioane de oameni să se bucure, pentru multă vreme de rezultatele muncii noastre!

Descrierea companiei

Comau este lider mondial dovedit în sisteme de manufacturare avansate, soluții de automatizareinovatoare și servicii, specializată în prelucrare și montaj linii de sudură și asamblare caroserie, prelucrare și asamblare tren de acționare și de rulare, robotică şi mentenanță, precum şi în sisteme avansate de producție şi servicii de mediu pentru o gamă largă de sectoare industriale.
Având sediul central în Torino, Italia, cu o rețea internațională ce se extinde în 17 țări, cu peste 12,600 de angajați, în 33 de locații, Comau utilizează ultimele tehnologii și procese pentru a furniza sisteme avansate la cheie, care în mod constant depăşesc aşteptările clienţilor săi.

Twitter Share on facebook