Denumire ocupatie
Categorii
Localitate
Informatii job Internship Customer Support Administrator Informatii despre companie
Nume persoana contact Pogan Aurelia
Email persoana de contact cariere.oradea@mail.nidec.com
Din 01/01/1970
Informații de locuri de muncă
Tip job Norma intreaga
Durata (*5) Determinata
Categorie Customer support, Client service
Din care: Vacante ca urmare a incetarii raporturilor de munca (0 daca nu exista) 0
Din care: Nou create (0 daca nu exista) 1
Cod COR (6 caractere)(*2) 243219
Denumite ocupatie ucenicie (*3a)
Cod COR ucenicie (*3b)
Denumirea calificarii care se obtine (*3c)
Codul Calificarii ucenicie (*3d)
Oferta valabila si pt. Cetatenii Uniunii Europene Da
Alte conditii (*4)
Durata muncii (*6) N/ 8 ore/zi
Salariul de încadare (*7) Confidential
Alte avantaje (*8)
Modul de solutionare a ofertei (*9)
Observatii (*10) N - nu a mai fost comunicat la AJOFM
Postat 01/23/2018
cerintele
Educatie maxima
Gradul/Titlu
Experienta maxima
Stare loc de muncă
Data publicarii 01/23/2018
Nr. job-uri 1
Data expirarii 02/23/2018
Locatie
[Oradea,Romania ]
Descriere

Candidatul ideal

Studii medii/ Superioare;
Cunostinte de limba franceza - nivel mediu/avansat;
Cunostinte de limba engleza - nivel avansat;
Cunostinte ale pachetului Microsoft , in special Excel.

Descrierea jobului

Inregistrare comenzi:
Se asigura ca toate comenzile primite sunt procesate in timp util;
Se asigura ca toate comenzile primite sunt in conformitate cu procedurile companiei privind comertul international, legal, financiar, calitate si etica;
Verifica conditiile specifice, termenele de livrare, ambalare si cereri speciale pentru toate comenzile primite;
Comunica intern orice conditii speciale si verifica disponibilitatea produselor pe stoc astfel incat comezile sa fie livrate la timp;
Inregistreaza comenzi in sistem;
Verifica actualitatea si corectitudinea listei de preturi;
Intocmeste notificari de comenzi si le actualizeaza in sistem;
Urmarire comenzi:
Mentine constant comunicarea cu fabricile si urmareste indeaproape termenele de livrare;
Propune solutii pentru problemele de livrare;
Administrare baze de date si raportare:
Mentine actualizata baza de date CRM;
Intocmeste rapoarte specifice in functie de cerinte;
Altele:
Emite facturi pentru diferite situatii;
Mentine legatura cu departamentele de vanzari si fabricile si gestioneaza toate comunicarile referitoare la comenzile clientilor.

Twitter Share on facebook