Denumire ocupatie
Categorii
Localitate
Informatii job Montator subansamble Informatii despre companie
Nume persoana contact Pogan Aurelia
Email persoana de contact cariere.oradea@mail.nidec.com
Din 01/01/1970
Informații de locuri de muncă
Tip job Norma intreaga
Durata (*5) Nedeterminata
Categorie Industrie
Din care: Vacante ca urmare a incetarii raporturilor de munca (0 daca nu exista) 0
Din care: Nou create (0 daca nu exista) 14
Cod COR (6 caractere)(*2) 821103
Denumite ocupatie ucenicie (*3a)
Cod COR ucenicie (*3b)
Denumirea calificarii care se obtine (*3c)
Codul Calificarii ucenicie (*3d)
Oferta valabila si pt. Cetatenii Uniunii Europene Da
Alte conditii (*4)
Durata muncii (*6) N/ 8 ore/zi
Salariul de încadare (*7) Confidential
Alte avantaje (*8)
Modul de solutionare a ofertei (*9)
Observatii (*10)
Postat 09/07/2017
cerintele
Educatie maxima
Gradul/Titlu Operator Productie
Experienta maxima
Stare loc de muncă
Data publicarii 09/07/2017
Nr. job-uri 14
Data expirarii 11/07/2017
Locatie
[Oradea,Romania ]
Descriere

Cerinte:

Absolvent de liceu sau colegiu tehnic;

Experienta minima 1 an in asamblare/montaj sau in mediu de productie;

Experienta in utilizarea sculelor de mana sau a diferitelor echipamente industriale;

Seriozitate, minuţiozitate, capacitate de reacţie, rezistenţă la stres;

Capacitatea de a intocmi rapoarte tehnice simple (nr. componente defecte, tipuri de defecte, etc.);

Cunostinte de limba maghiara - avantaj.

Descrierea jobului

Rol: Asamblarea componentelor mecanice si electrice a motoarelor electrice Leroy Somer, verificarea si controlul calitatii, conform specificatiilor tehnice.

Responsabilitati:

Identifica si asambleaza componentele electrice si mecanice conform specificatiilor tehnice si comenzii de productie;

Urmareste pasii de productie si asigura conformitatea cu procedurile de lucru;

Manipuleaza si transporta materiale, scule, etc., din zonele de stocare la postul de lucru, respectand conditiile specificate in instructiunile proprii;

Raporteaza problemelor aparute in timpul productiei catre supervizorul direct.

Descrierea companiei

Leroy Somer

Compania Leroy Somer este un lider in productia de alternatoare, motoare si drivere. Produsele Leroy Somer se remarca prin performanta, eficienta energetica si siguranta, indeplinind o gama larga de cerinte din mediul industrial si commercial.

Twitter Share on facebook