Denumire ocupatie
Categorii
Localitate
Informatii job Responsabil Mentenanta (Electromecanic / Electrician) Informatii despre companie
Nume persoana contact Ungur Ramona
Email persoana de contact cariere.oradea@mail.nidec.com
Din 01/01/1970
Informații de locuri de muncă
Tip job Norma intreaga
Durata (*5) Nedeterminata
Categorie Industrie
Din care: Vacante ca urmare a incetarii raporturilor de munca (0 daca nu exista) 0
Din care: Nou create (0 daca nu exista) 1
Cod COR (6 caractere)(*2) 741307
Denumite ocupatie ucenicie (*3a)
Cod COR ucenicie (*3b)
Denumirea calificarii care se obtine (*3c)
Codul Calificarii ucenicie (*3d)
Oferta valabila si pt. Cetatenii Uniunii Europene Da
Alte conditii (*4)
Durata muncii (*6) N/ 8 ore/zi
Salariul de încadare (*7) Confidential
Alte avantaje (*8)
Modul de solutionare a ofertei (*9)
Observatii (*10)
Postat 12/14/2017
cerintele
Educatie maxima
Gradul/Titlu
Experienta maxima
Stare loc de muncă
Data publicarii 12/14/2017
Nr. job-uri 1
Data expirarii 01/14/2018
Locatie
[Oradea,Romania ]
Descriere

Candidatul ideal

Cerinte:
- Studii (medii/superioare) in domeniul electromecanic/sau electrician intretinere si reparatii
- Experienta (preferabil minim 3 ani) in activitati de productie in mediu industrial - constitue avantaj
- Cunostiinte de citire a unei scheme electrice
- Cunostiinte de citire a unei scheme pneumatice/hidraulice - constituie avantaj
- Cunostiinte de programare si diagnoza automate programabile PLC, Logo, etc. - constituie avantaj
- Cunostinte de citire a unui desen tehnic, a unui plan de dispunere echipamente - constitue avantaj
- Cunostinte de Microsoft Office – nivel mediu
- Limba engleza – nivel mediu
- Capacitatea de a lucra in echipa
- Abilitati excelente de comunicare si relationare

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- Setarea si testarea pasilor si a echipamentelor de prelucrare pentru noi produse
- Urmarirea bunei functionari a echipamentelor
- Asigurarea disponibilitatii maxime a echipamentelor pentru productie prin planificarea mentenantei preventive si realizarea acesteia la timp
- Realizarea mentenantei corective in cel mai scurt timp posibil
- Asigurarea stocului minim de piese de schimb pentru echipamente
- Studiul timpilor de downtime si a metodelor de intretinere
- Crearea instructiunilor de lucru in vederea efectuarii mentenantei
- Imbunatatirea eficientei productiei

Twitter Share on facebook