Denumire ocupatie
Categorii
Localitate
Informatii job Sales junior Informatii despre companie
Nume persoana contact Ciprian Herman
Email persoana de contact cip@ibit.ro
Din 01/01/1970
Informații de locuri de muncă
Tip job Norma intreaga
Durata (*5) Nedeterminata
Categorie Vanzari
Din care: Vacante ca urmare a incetarii raporturilor de munca (0 daca nu exista) 0
Din care: Nou create (0 daca nu exista) 2
Cod COR (6 caractere)(*2) 332203
Denumite ocupatie ucenicie (*3a)
Cod COR ucenicie (*3b)
Denumirea calificarii care se obtine (*3c)
Codul Calificarii ucenicie (*3d)
Oferta valabila si pt. Cetatenii Uniunii Europene Da
Alte conditii (*4)
Durata muncii (*6) 8ore/zi
Salariul de încadare (*7) 2000
Alte avantaje (*8)
Modul de solutionare a ofertei (*9) CV + Interviu
Observatii (*10) N - nu a mai fost comunicat la AJOFM
Postat 10/23/2018
cerintele
Educatie maxima
Gradul/Titlu
Experienta maxima
Stare loc de muncă
Data publicarii 10/23/2018
Nr. job-uri 2
Data expirarii 10/23/2019
Locatie
[Oradea,Romania ]
Descriere

Candidatul ideal

Candidatul ideal are urmatoarele caracteristici:

- tanar absolvent sau somer peste 45 de ani;

- are spirit de antreprenoriat, orientare catre rezultate si atingerea targetelor;

- are abilitati de comunicare si negociere;

- este orientare catre client – construirea si mentinerea unor relatii pozitive si de durata, validate prin upsalessi cross sales;

- este dornic sa se dezvolte intr-o industrie extrem de inovatoare;

- este perseverent, sociabil, energic, nu este timid si e capabil sa poarte discutii telefonice pe emai si in persoana cu clientii;

- este o persoana care se implica si este sincera;

Constituie avantaj:

- cunoștințe de limbi straine;

- buna cunoastere a domeniului IT

- permis de conducere cat. B

Descrierea jobului

Responsabilitatile sunt:

- insusirea ofertei firmei si prezentarea acesteia la clientul final;

- cerceteaza piata si identifica potentialii clienti;

- dezvolta portofoliul de clienti potentiali;

- ofera clientilor potentiali informatii despre oferta companiei;

- prezinta oferte potentialilor clienti;

- supravegheaza atent piata si concurenta;

- se documenteaza cu privire la companiile din piata privind nevoile, planuri si identificarea oportunitatilor pentru setviciile oferite de companie;

- abordeaza clientii / potentialii clienit, dezvolta si mentine relatiile cu acestia, dobandeste o cunoastere cat mai aprofundata a companiilor;

- este capabil sa identifice nevoile clientilor si sa furnizeze informatii despre ofertele noastre prin selectarea produselor sau a serviciilor corespunzătoare pentru nevoile clientului;

- relationeaza cu echipa de tehnica, vanzari precum si cu reprezentanti ai clientului;

- consolideaza pozitia companiei in piata si promoveaza o imagine pozitiva a acesteia ;

- realizarea de raportări în timp util cu privire la activităţile zilnice, precum și a sarcinilor primite.

Compensația se bazează pe experiență și include un salariu de bază plus comision.

Descrierea companiei

Heros Corporation oferă servicii IT de înaltă calitate. Serviciile noastre includ asistență on-site, asistență la distanță, consultanță IT, servicii de backup, VPN, dezvoltare site-uri web, SEO, dezvoltare de aplicații, dezvoltare de aplicatii mobile, dezvoltare de aplicatii ce includ automatizari etc.

Twitter Share on facebook