Denumire ocupatie
Categorii
Localitate
Informatii job Specialist Achizitii Informatii despre companie
Companie Vernicolor
Nume persoana contact Tirb Nadia
Email persoana de contact office@vernicolor.ro
Din 01/01/1970
Informații de locuri de muncă
Tip job Norma intreaga
Durata (*5)
Categorie Achizitii, Logistica, Aprovizionare
Din care: Vacante ca urmare a incetarii raporturilor de munca (0 daca nu exista) 0
Din care: Nou create (0 daca nu exista) 0
Cod COR (6 caractere)(*2) 332301
Denumite ocupatie ucenicie (*3a)
Cod COR ucenicie (*3b)
Denumirea calificarii care se obtine (*3c)
Codul Calificarii ucenicie (*3d)
Oferta valabila si pt. Cetatenii Uniunii Europene Da
Alte conditii (*4)
Durata muncii (*6) 8
Salariul de încadare (*7) -
Alte avantaje (*8)
Modul de solutionare a ofertei (*9)
Observatii (*10)
Postat 02/09/2018
cerintele
Educatie maxima
Gradul/Titlu
Experienta maxima
Stare loc de muncă
Data publicarii 02/09/2018
Nr. job-uri 2
Data expirarii 03/09/2018
Locatie
[Oradea,Romania ]
Descriere

Responsabilitati:

 Asigurarea rentabilitatii achizitiilor de care este responsabil in timpul desfasurarii proiectelor de dezvoltare referitoare la vopsire/ cromare/injectie piese din plastic;

Cunostinte in aprecierea si asigurarea bunei estimari financiare a furnizorilor conform cu cotatiile lor si cu estimarile facute intern in companie;

Efectuarea auditurilor conform cu etapele proiectului(pentru validarea pieselor, a matritelor, a suportilor de montare, a capacitatii de productie, a standardelor de calitate si a competitivitatii economice);

Asigurarea continua a relatiei si bunei comunicari intre furnizori si departamentele interne de inginerie, calitate, logística;

Negocierea si definirea conditiilor de cumparare pentru toate achizitiile necesare proiectelor;

Negocierea pretului pentru primele piese livrate (prototipuri, mostre) si asigurarea livrarii acestora in conformitate cu etapele dezvoltarii proiectelor pentru fiecare reper in parte;

Viziune globala a preturilor pentru componente de plastic si matrite de injectie confectionate in intreaga lume;

Realizarea de suply chain in injectie mase plastice pentru a contribui la atribuirea noilor proiecte ale companiei;

Realizarea de baze de date cu informatii economice a firmelor producatoare de materii prime, date referitoare la (munca, pret, cheltuieli, productivitate) pentru a face mai usoara calcularea cotatiilor noilor proiecte catre clienti;

Introducerea indicatorilor de evaluare a performantei pentru selectia furnizorilor;

Acorda suport pentru imbunatatirea procesului de injectie al furnizorilor de piese brute prin corectarea problemelor intampinate, in start-up-ul noilor echipamente şi documentarea incercarilor pentru optimizarea procesului de injectie cu obiectivul de reducere a timpului de productie, reducerea de rebuturi, îmbunătăţirea calităţii produselor, economisirea de material;

Acorda suport in documentarea parametrilor procesului de injectie.

Cerinte:

Studii superioare in domeniul tehnic, inginerie;

Experienta de minim 3 ani in procesul de injectie mase plastice (preferabil in industria auto);

Experienta in achizitii, bune abilitati de negociere si lucru in echipa;
Limba engleză scris/vorbit nivel avansat.

Twitter Share on facebook