Denumire ocupatie
Categorii
Localitate
Informatii job Specialist SSM, SU și mediu Informatii despre companie
Nume persoana contact Camelia Bot
Email persoana de contact camelia.bot@grasstech.com
Din 01/01/1970
Informații de locuri de muncă
Tip job Norma intreaga
Durata (*5) Nedeterminata
Categorie Industrie
Din care: Vacante ca urmare a incetarii raporturilor de munca (0 daca nu exista) 1
Din care: Nou create (0 daca nu exista) 0
Cod COR (6 caractere)(*2) 242304
Denumite ocupatie ucenicie (*3a)
Cod COR ucenicie (*3b)
Denumirea calificarii care se obtine (*3c)
Codul Calificarii ucenicie (*3d)
Oferta valabila si pt. Cetatenii Uniunii Europene Da
Alte conditii (*4)
Durata muncii (*6) N - 8 ore pe zi
Salariul de încadare (*7) 1001
Alte avantaje (*8) Transport asigurat cu microbus de firmă Tichete de masa Primă de Paște, de vacanță, de Crăciun Bonus anual de performanță Spor pentru vechimea în firmă Asigurare de accidente
Modul de solutionare a ofertei (*9) CV
Observatii (*10) D - a mai fost comunicat la AJOFM
Postat 02/16/2021
cerintele
Educatie maxima
Gradul/Titlu
Experienta maxima
Stare loc de muncă
Data publicarii 02/16/2021
Nr. job-uri 1
Data expirarii 03/31/2021
Locatie
[Oradea,Romania ]
Descriere

Candidatul ideal

Studii superioare tehnice absolvite
Minim 3 ani într-o funcție similară
Lb. engleză nivel mediu
Cunostinte operare PC(Word, Excel, Power Point)
Permis conducere categoria B
Curs Inspector SSM minim 80 de ore
Curs Cadru tehnic PSI
Curs auditor intern OHSAS 18001
Curs auditor intern 45001:2018- avantaj
Curs auditor intern 14001:2015
Curs Responsabil cu gestiunea deseurilor
Curs postuniversitar de evaluator de risc - avantaj

Descrierea jobului

Responsabilități:
Organizează planificarea, efectuarea și documentarea auditurilor interne
Asigură investigarea adecvată a tututor incidentelor/accidentelor de SSM, SU și mediu
Efectuează instruirea introductiv generală noilor angajați pe linie de SSM, SU și mediu verifică însușirea cunoștințelor de către noii angajați;
Efectuează instructaje specifice de SSM, SU și mediu
Ține evidența instruirilor periodice pe linie de SSM, SU și mediu
Asigură echipamente individuale de protecție pentru angajați
Colaborează cu serviciul de medicina muncii pentru efectuarea controalelor periodice ale salariaților
Identifică, evaluează și selectează aspectele de mediu cu impact semnificativ
Transmite la APM Bihor și Garda de Mediu raportările impuse de legislația în vigoare
Transmite la Administrațtia Fondului pentru Mediu declarația lunară
Ține evidența gestiunii deșeurilor
Urmărește modul de depozitare și ridicare a deșeurilor
Întocmește raportările privind colectarea deșeurilor de ambalaje

Twitter Share on facebook